15.koloVysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2017-2018

Jimramov urval vítězství v poslední minutě!

Branky

90. O. Černý

Derby utkání mezi Jimramovem a Pohledcem se skončilo nakonec vítězstvím domácího Jimramova.

První poločas branka nepadla

V úvodním utkání jarní sezony se v derby potkali tradiční soupeři. Ve vyrovnaném utkání, kdy hru ovlivňoval prudký nárazový vítr zvítězili šťastnější domácí, když utkání by více odpovídal nerozhodný výsledek. V bojovném utkání plném nepřesností a nakopávaných míčů hra probíhala převážně mezi šestnáctkami a mnoho pohledných akcí a šancí nenabídla. Úvod utkání patřil hostům, kteří s větrem v zádech domácí zatlačili a i přes několik jakých takých šancí nedokázali přesně zakončit. V  18. minutě měli domácí štěstí, když centr Follprechta i vlivem větru skončil na břevně jejich branky. Po dvaceti minutách domácí hru vyrovnali, ale do koncovky se nedokázali prosadit. Ve 36.minutě volný přímý kop Borovského nadvakrát zlikvidoval jistý Hájek.

V poslední minutě rozhodl Černý

Úvod 2.poločasu patřil domácím, ale hostující obranu se jim nedokázalo překonat. V 63.minutě si znovu Hájek nadvakrát poradil s přímým kopem Borovského k levé tyči. Hosté 5x prostřídali a byli v závěru utkání lepší, ale do čisté šance se nedostali. Když už se zdálo, že obě mužstva budou spokojena s bodem rozehrával v 90.minutě od vlastní branky Borovský, dlouhým nákopem našel Pavla Sedláka, ten hlavou prodloužil na nabíhajícího Černého, kterého hostující obrana nechala úplně volného a ten zblízka prostřelil Hájka a vystřelil tím domácím velmi cenné body. Přestože šlo o derby je potřeba pochválit hráče obou mužstev za velmi korektní hru.

Ohlasy k zápasu

Pavel Borovský: Začnu od konce. Prohrát gólem dvě minuty před koncem po dlouhém odkopu od branky fakt nasere, ale k fotbalu to patří. S postupem času bylo jasné, že je to zápas o jednom gólu nebo bude remíza. Štěstí se přiklonilo na naši stranu a my jsme rádi za tři body. Obě mužstva se potýkala s nárazovým větrem, měkkým terénem a hlavně tak trochu sama se sebou(smích). Bylo vidět, že zimní příprava nebyla ideální a moc fotbalových akcí k vidění nebylo. Tak snad se do toho dostaneme. Sportu zdar a vesnickému fotbalu zvlášť.
TJ Pohledec

Michal Laštovica: Utkání rozhodla branka v poslední minutě po situaci,na kterou jsem hráče před zápasem několikrát upozorňoval. Celý zápas se nám dařilo pokrýt nákopy domácích,bohužel jeden nám propadl. V poslední minutě je to obrovská chyba. Další chybou bylo, že jsme naši územní převahu nepřetavili do gólové podoby. Zápasu by minimálně slušela remíza.

Sestavy

A. Hlaváč [-] - P. Borovský [-] , L. Zavadil [-] (69. P. Sedlák [-] ) , M. Dvořák [-] , Z. Novotný [-] -M. Zobač [-] (62. V. Dostál [-] ) , L. Bednář [-] , M. Zavadil [-] , J. Štěrba [-] - O. Černý [-] , P. Sedlák [-]

TJ Pohledec

M. Hájek [-] - O. Follprecht [-] , D. Bártek [-] (77. M. Skalník [-] ) , L. Ondráček [-] (72. J. Hubáček [-] ) , B. Puchýř [-] (66. J. Martaus [-] ) , M. Fajmon [-] (83. F. Karmazín [-] ) , P. Skalník [-] , L. Novotný [-] (36. J. Starý [-] ) , V. Hubáček [-] , J. Pustina [-] , L. Jambor [-]

ŽK: 73. V. Dostál , 83. M. Dvořák - 53. J. Starý , 83. M. Hájek .

Hráči zápasu: L. Zavadil , M. Dvořák , L. Bednář .

Počet diváků: 80. Rozhodčí: BENEŠ Jaroslav - PAJKR Jaroslav (N), ŠVANDA Josef (N).

……………………………………………………………………………………………………………………….

Branky

13. V. Moravec (vl.) , 20. P. Skalník - 14. M. Smejkal , 24. J. Kohout , 47. J. Víška (p.) , 90. J. Štíbal

28

Polnička překvapivě vyhrála v Pohledci a opustila poslední místo v tabulce.

První poločas padly čtyři branky

Druhá půle patřila Polničce

TJ Pohledec

Michal Laštovica:

Jiří Zachara: Dnes hráli hráči velmi dobře a soupeř hrozil jen z brejků.Musím pochválit hráče jak bojovali.

Sestavy

TJ Pohledec
L. Novotný [-] - J. Martaus [-] (63. F. Karmazín [-] ) , D. Bártek [-] , L. Ondráček [-] (71. J. Švanda [-] ) , J. Starý [-] , J. Hubáček [-] (55. O. Follprecht [-] ) , P. Skalník [-] , V. Šaroun [-] , V. Hubáček [-] ,J. Pustina [-] , M. Skalník [-] (86. P. Kadlec [-] )

M. Chyba [-] - V. Moravec [-] , J. Štíbal [-] , K. Koblížek [-] , T. Litochleb [-] - M. Jirásek [-] (90.K. Podloucký [-] ) , J. Víška [-] , R. Klement [-] , J. Kohout [-] (86. M. Podloucký [-] ) - I. Mittermayer [-] (81. Z. Lojek [-] ) , M. Smejkal [-] (71. J. Ondráček [-] )

ŽK: 68. F. Karmazín - 64. R. Klement .

Hráči zápasu: R. Klement , J. Štíbal .

Počet diváků: 65. Rozhodčí: KOCOUR Erik - HUMLÍČEK Stanislav (N), ČECH Svatopluk (N).

………………………………………………………………………………………………………………………

9. L. Jaša - 35. J. Martaus , 90. J. Hubáček

Bohdalec potřeboval doma bodovat, aby unikl z pásma sestupu, ale nakonec Pohledec bral všechny tři body, když rozhodl v první minutě nastavení.

Padly branky na obou stranách

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi aktivně a už od samého začátku bylo jasné, že v tomhle zápase budou rozhodovat především vyhrané souboje uprostřed hřiště. Bohdalec vstup do zápasu zvládl přece jen o trochu lépe a již po 9 minutách se mohli domácí radovat. Po rohovém kopu vstřelil gól hlavou nikým nehlídaný Luboš Jaša.

Hra se postupně vyrovnávala a oba týmy zkoušely hrát na rychlé útoky, které vznikaly po častých ztrátách míče soupeře. Pohledec si dokázal vytvořit o trochu více šancí, které se jim ale nedařilo přesně zakončit. Nakonec se jim přece jen podařilo jednu akci proměnit ještě před koncem poločasu. Na centrovaný míč z pravého křídla si skvěle naběhl Martaus a nedal domácímu brankáři Kamarádovi žádnou šanci, 1-1. Poslední desetiminutovka první půle už gól nepřinesla, a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Rozhodla branka v nastavení

Do druhého poločasu vlétli hosté trochu aktivněji, ale jejich šance neměli gólové parametry. Domácí se snažili využít protiútoků a po jednom takovém se narodila velmi nebezpečná šance. Po skvělém centru do vápna vystřelil nováček Kotas z voleje a jen těsně minul tyč Hájkovy branky.

Hosté se hodně snažili vstřelit vedoucí gól, ale díky obětavým zákrokům domácí obrany stále platil vyrovnaný stav. Domácí příležitostně také zahrozili a vyzkoušeli pozornost soupeřovy obrany. Bohdalec hrál tentokrát bez možnosti střídání, a i bod za remízu by byl pro domácí určitě přijatelný. Když už se zdálo, že se domácí hráči i fanoušci dočkají vydřeného bodu, jejich naděje zničil v nastaveném čase Hubáček. Ten poslal míč točenou polostřelou na vzdálenější tyč a rozhodl tak zápas. Brzy po následném výkopu sudí ukončil zápas, a i když by zápasu určitě slušela i remíza, tak si Pohledec odvezl 3 body za vítězství 1-2.

Ohlasy k zápasu

Jan Sklenář: Bohužel dnes jsme se na zápas sešli pouze v 11 lidech. Začátek zápasu jsme zvládly skvěle, ale postupem času nám začaly docházet síly. Musím všechny pochválit za odvedený výkon, jelikož dnes jsme si bod zasloužily.
TJ Pohledec

Michal Laštovica: Pro nás velmi cenné a důležité vítězství. Po celý zápas jsme byli aktivnějším týmem a pouze díky naší špatné koncovce jsme zápas nebyli schopni rozhodnout dříve. Nakonec nám tam ten vytoužený gól spadl a zaslouženě bereme tři body. Jsem rád,že tento zápas máme za sebou.
Sestavy

R. Kamarád [-] - T. Kotas [-] , J. Sklenář [-] , P. Jaša [-] , I. Hřebíček [-] , F. Franěk [-] , P. Černý [-] ,V. Ambrož [-] , M. Kučera [-] , T. Dostál [-] , L. Jaša [-]

TJ Pohledec
M. Hájek [-] - J. Martaus [-] , D. Bártek [-] , B. Puchýř [-] (64. F. Karmazín [-] ) , J. Starý [-] ,M. Fajmon [-] (76. J. Hubáček [-] ) , V. Hubáček [-] , J. Pustina [-] , V. Šaroun [-] , L. Jambor [-] ,L. Novotný [-]

ŽK: 58. I. Hřebíček , 66. T. Dostál - 73. V. Šaroun .

Hráči zápasu: L. Jaša - J. Hubáček .

Počet diváků: 70. Rozhodčí: LANDSMAN David - FRANĚK František (N), SKLENÁŘ Pavel (N).

28

Béčku Bohdalova se nedaří. Tentokrát prohrál Bohdalov s Pohledcem, který nadále drží druhou příčku tabulky.